Provence

Marka Provence to linia klasycznych mebli prowansalskich, którą wyróżnia oryginalny, inspirowany stylem francuskim design. Wszystko zaczęło się w 1966 roku Bonifácio Santos Campanhã założył w miejscowości Lordelo w Portugalii mały zakład produkujący klasyczne meble z drewna. W 2000 roku Jorge Campanhã (syn) i Filipe Costa (zięć) postanowili stworzyć markę, która będzie rozpoznawalna na całym świecie, podkreśli rzemieślniczy charakter produkcji oraz klasyczny styl mebli.

Tak narodziła się marka Provence, która sygnuje ręcznie produkowane  meble w prowansalskim stylu. Liczne kolekcje jakie powstały przez ostatnie 10 lat to wyraz inspiracji czerpanych z francuskiego rzemiosła różnych epok. Obok kolekcji Versalles , która swym stylem i formą nawiązuje do wnętrz pałacu wersalskiego, powstała kolekcja Orginalis, w której klasyczne meble wykończono na współczesny sposób.

45 lat doświadczenia w produkcji mebli, doskonalenie rzemieślniczych metod produkcji, korzystani z najlepszych gatunków drewna oraz technologii przyjaznych dla środowiska sprawia, że meble Provence są znane i cenione na całym świecie.

Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą marki Provence na naszej stronie internetowej – kliknij tutaj, albo na ekspozycji w naszej galerii – aby obejrzeć filmik kliknij tutaj