Płytki Historyczne

W Art De Vivre oferujemy wyjątkowe płytki historyczne. Realizujemy zamówienia na dowolnie zaprojektowane wzory. Ponadto zawsze oferujemy Państwu nasze doradztwo. Projektanci i obsługa na miejscu służą Państwu pomocą w zestawieniu pasujących do siebie kolorów i szablonów.

Nasze prace obejmują odrestaurowywanie budynków w tym także zabytków, oraz aranżację luksusowych wnętrz. W celu zapewnienia najlepszej jakości wykonywanych przez nas usług, nawiązujemy współpracę z fachowcami, specjalizującymi się we współpracy z najwyższej klasy materiałami wykończeniowymi.

Ręcznie produkowane płytki historyczne znane są w Europie od bardzo dawna. Wytwarzano je już na półwyspie Iberyjskim za czasów panowania Maurów. Można je odnaleźć w starych kościołach, secesyjnych kamienicach i w trakcie podróży po Europie, m. in. będąc w Portugalii, Hiszpanii oraz Francji. Odkrywając te cementowe skarby, zachwycamy się przede wszystkim bogactwem kolorów, motywów i kształtów dostępnych płytek.

Każda płytka produkowana jest ręcznie. By uzyskać finalny wielokolorowy wzór, mieszankę sproszkowanego marmuru, cementu oraz pigmentu umieszcza się w specjalnym szablonie, a następnie prasuje pod bardzo wysokim ciśnieniem. W ten sposób  uzyskiwany jest nie tylko wzór, ale płytka nabiera także swoich właściwości, czyli staje się niezwykle trwała, jej powierzchnia jest jedwabista, a uzyskane kolory pięknie opalizują. Cementowe płytki historyczne cechuje klasyczne piękno, które podkreśli charakter równie ekskluzywnych wnętrz.

Ciekawy i niepowtarzalny wzór, połączony z żywym kolorem może dać naprawdę interesujący efekt. Płytki tego typu mogą również znaleźć zastosowanie w pomieszczeniach, takich jak salon lub jadalnia, które nie są tradycyjne wykładane płytkami,.

Do wnętrza urządzonego w tradycyjnym stylu, idealnie będą pasowały płytki dekorowane roślinnymi motywami z czasów secesji, albo geometrycznymi wzorami, wywodzącymi się z mauretańskiego rzemiosła, które doskonale sprawdzą się zarówno na ścianach, jak i podłogach.

Wielbicielom awangardy przypadną do gustu wzory płytek zaprojektowanych przez architekta Antonio Gaudiego, na potrzeby wykończenia słynnej rezydencji Casa Mila w Barcelonie. Czarny lub zielony sześciokąt z motywami skamielin, nada oryginalnego charakteru każdemu nowoczesnemu wnętrzu.

Innym ciekawym rozwiązaniem może okazać się szaro–czerwony wzór, pochodzący prosto z odległej Kuby, który zachwyca egzotycznym połączeniem stonowanej szarości i ognistej czerwieni oraz geometrycznymi i roślinnymi motywami.

Ponadczasowa, klasyczna elegancja cementowych płytek o wzorach historycznych będzie nas zachwycać nawet za 1000 lat, tak jak teraz skupiają naszą uwagę podłogi w domach, kościołach, zabytkach i rezydencjach  z przełomu ubiegłego wieku, wykładane płytkami tego rodzaju

Cementowe płytki historyczne o unikalnych, XIX-wiecznych i secesyjnych wzorach dostępne są w wielu kolorach dzięki czemu można tworzyć przepiękne podłogi pasujące do nowoczesnego jak i klasycznego wnętrza. Płytki zachwycają nie tylko ponadczasowym pięknem ale niezwykłą trwałością, dlatego sprawdzą się zarówno w domu jak i sklepie, restauracji czy w hotelu.
Planując zakup historycznych płytek należy wziąć pod uwagę ich unikatowość, co oznacza też, że nie jest to masowa produkcja, ale każdy wzór jest ręcznie wytwarzany, a materiał, z którego powstają kafle musi mieć specjalną strukturę, by idealnie odwzorować dawny budulec. Wymaga to czasu, ale dzięki temu mają Państwo gwarancję oryginalności, niepowtarzalności wybranego produktu, a także zapewniamy, że jest on najwyższej jakości i o wiele bardziej trwały i wytrzymały od zwykłych płytek. Czas oczekiwania na nie to ok 4 miesięcy, jednak na taki produkt warto czekać! Warto o tym pamiętać przy planowaniu zakupu i remontu. Polecamy zrobić zamówienie z wyprzedzeniem czasowym.

Jeśli chcesz obejrzeć wybraną kolekcję płytek cementowych kliknij tutaj.

Poniżej mogą Państwo obejrzeć nasze katalogi z płytkami historycznymi.

Pobierz katalog płytki historyczne 2011 wzory standardowe

Pobierz katalog płytki historyczne 2011 wzory specjalne

Pobierz katalog płytki historyczne 2011 Terrazzo

Cementowe płytki historyczne


Zobacz katalog Cementowe płytki historyczne